Zvládání krizových situací

Co je krizová situace a jak vzniká? Jak začíná a jak končí? Proč každého z nás rozčílí něco jiného? To jsou první otázky, na které si odpovíme.

Role očekávání pro vznik nedorozumění nebo konfliktu je větší než si myslíte. Sami si vyzkoušíte, jak moc očekáváte a jaké to má dopady na vaše jednání.

Nejste v tom sami. Zjistíte, že dobrých 80% všech lidí má stejné pocity a prožívá stejné krize jako vy. Tady je jeden z dopisů, které jsem poslala účastníkům po absolvování semináře. Určitě v něm najdete i téma pro sebe:

  • „Strach z nesplnění úkolu vás zbytečně tlačí do kouta a nutí k okamžitému rozhodnutí. Pamatujte, že máte právo na čas, právo na omyl, právo na změnu svého názoru. Máte k tomu i „fígle“ slovní.
  • Jestliže vás spolu s emocí osloví část vašeho těla (žaludek, dech, nohy), věnujte tomu pozornost a ulevte právě té části. Životosprávou, odpočinkem nebo naopak procházkou. To nepodceňujte!
  • Pocit chaosu uvolněte zpomaleným dýcháním, odvedením své pozornosti jinam, změnou postoje, posedu. V hlavě si udělejte rychlý přehled bodů a začněte je řešit postupně. V takových situacích je seznam činností a priorit tím největším pomocníkem, to mi věřte J Platí, co v prvním bodě – nejste povinni vědět a udělat všechno okamžitě.
  • Přemůže-li vás pocit agrese, ničeho se nebojte. Pořád jste to vy a zvládnete to. A protože už víte, že tělo dokáže také ovlivnit váš pocit směrem dovnitř, zkuste se na svoji agresi usmát, usmějte se doopravdy, zeptejte se jí, co dneska hodlá vyvést a kam až vás chce dohnat. Pozorujte – další cesta ke zklidnění. Dívejte se na své emoce jako na napínavý film. Když už se strach u televize nedá vydržet, tak taky na chvíli odejdete udělat si kafe nebo něco dobrého J zkrátka odvedete svoji pozornost jinam.
  • Ti druzí mají úplně stejné problémy, i když úplně jiné. Jsou s vámi na jedné lodi. Vy to už víte, oni ještě ne. Buďte velkorysí a pokorní. Budete-li s lidmi soucítit, uleví se vám.“
Počet účastníků: max 10

Reference

Božena Ranecká, specialista PR a interní komunikace

"Zaměstnanci naší firmy ( vrcholový a střední management a mladí adepti na tyto pozice) se účastnili čtyřdenní Komunikační akademie Hospodářské komory Havlíčkův Brod. Všichni účastníci hodnotili kurz pozitivně, jako velmi přínosný. Oceňovali profesionální a individuální přístup lektorky ke každému z nich, přizpůsobení výkladu, rozbor témat do detailů a praktickou část s nácvikem typů komunikace v různých situacích."

Reference

Herecké role v praxi personalisty - Havlíčkův Brod únor 2017:

Bc. Lenka Valová, B:TECH

"Název školení ve mně trochu budil obavy, jak to bude s autenticitou a předstíráním, téma pro mě bylo zcela nové a neuměla jsem si pod ním nic představit. Herecká role jako ochrana a pomoc při zvládnutí vlastní komunikace v náročných situací mě nadchla, včetně teoretického kontextu vysvětleného lektorkou. Je neuvěřitelné jak se lektorce do tak krátkého času podařilo dostat teorii, praktickou část vlastní tvorby role i jejího vyzkoušení formou zážitku. Umím si představit i celodenní akci. Pro mě osobně to byl velmi transformační zážitek s velkým dopadem do skutečného pracovního života.Děkuji!!"

Reference

Ing. Zdenka Vostrovská, CSc., předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka 1.VOX a.s.

„Semináře Mgr. Jarmily Skopalové jsou jedinečné svojí praktičností a ojedinělým individuálním přístupem. Každý účastník si odnese přesně ty informace, které pro sebe potřebuje. I to je důvodem nebývale širokého spektra účastníků – od státní správy až po velké soukromé subjekty. Z její učebny se vždy ozývá smích, ale ve chvílích cvičení vyžaduje i na chodbách naprostý klid. Pro svoje „ovečky“ vždy vytvoří bezpečné prostředí, kde se střídají emoce, ale končí se vždy s úlevou a úsměvem.“

KONTAKT

Jarmila skopalová

+420 773 64 59 16

skopalova@generacevysocina.cz

GENERACE VYSOČINA s.r.o.

Palackého 220, 588 13

Polná Ič: 029 70 287

generace vysočina 2019 ® Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Novotný fotograf