Pracovní konstelace, pracovní enneagram

„Nikoliv věci samy, ale představy o nich činí člověka nešťastným“  Epiktetos

Vytváříme a učíme se různým systémům komunikace, ale ty nefungují vždy a s každým. Je třeba najít individuální přístup. Je třeba si uvědomit, že se naše emoce automaticky mění, téměř bez závislosti na naší vůli, a to každou vteřinu.

Cílem pracovních konstelací je vytvoření vnitřního pozorovatele, který pomáhá korigovat naše chování a signály.

Pracovní konstelace vám ukáží vaši skutečnou roli v práci – jste oběť? Přirozený vůdce? Autorita? Klaun? Vy se nějak vidíte, ale možná jinak chcete působit a vaše okolí vás vnímá už úplně jinak.

Podle vašeho vyprávění vám ostatní účastníci předehrají  situaci tak, jak ji vidí oni. Podíváte se sami na sebe očima vašeho okolí.

 

Pak si situaci zahrajeme znovu tak, jak chcete, aby příště dopadla. Všichni se staneme spoluhráči a zároveň pomocníky pro ty druhé.

Pravidlem pracovních konstelací je laskavost, pokora a pochopení pro druhé, pro jejich vlastní cestu, pro jejich jinakost, pro jejich slabosti a úcta před jejich dary, kterými jsou obdařeni. Vytvoříme bezpečné prostředí pro sebe i pro druhé.

Enneagram – prastarý způsob k určení místa a času, ve kterém se právě nacházíte. To, co může vypadat jako magie, je jasný a srozumitelný ukazatel vývoje vašeho pracovního nebo párového vztahu. Sami zjistíte, ve kterém bodě se nacházíte, co může následovat a jakým směrem se vydat.

Počet účastníků: max 10

Reference

Božena Ranecká, specialista PR a interní komunikace

"Zaměstnanci naší firmy ( vrcholový a střední management a mladí adepti na tyto pozice) se účastnili čtyřdenní Komunikační akademie Hospodářské komory Havlíčkův Brod. Všichni účastníci hodnotili kurz pozitivně, jako velmi přínosný. Oceňovali profesionální a individuální přístup lektorky ke každému z nich, přizpůsobení výkladu, rozbor témat do detailů a praktickou část s nácvikem typů komunikace v různých situacích."

Reference

Herecké role v praxi personalisty - Havlíčkův Brod únor 2017:

Bc. Lenka Valová, B:TECH

"Název školení ve mně trochu budil obavy, jak to bude s autenticitou a předstíráním, téma pro mě bylo zcela nové a neuměla jsem si pod ním nic představit. Herecká role jako ochrana a pomoc při zvládnutí vlastní komunikace v náročných situací mě nadchla, včetně teoretického kontextu vysvětleného lektorkou. Je neuvěřitelné jak se lektorce do tak krátkého času podařilo dostat teorii, praktickou část vlastní tvorby role i jejího vyzkoušení formou zážitku. Umím si představit i celodenní akci. Pro mě osobně to byl velmi transformační zážitek s velkým dopadem do skutečného pracovního života.Děkuji!!"

Reference

Ing. Zdenka Vostrovská, CSc., předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka 1.VOX a.s.

„Semináře Mgr. Jarmily Skopalové jsou jedinečné svojí praktičností a ojedinělým individuálním přístupem. Každý účastník si odnese přesně ty informace, které pro sebe potřebuje. I to je důvodem nebývale širokého spektra účastníků – od státní správy až po velké soukromé subjekty. Z její učebny se vždy ozývá smích, ale ve chvílích cvičení vyžaduje i na chodbách naprostý klid. Pro svoje „ovečky“ vždy vytvoří bezpečné prostředí, kde se střídají emoce, ale končí se vždy s úlevou a úsměvem.“

KONTAKT

Jarmila skopalová

+420 773 64 59 16

skopalova@generacevysocina.cz

GENERACE VYSOČINA s.r.o.

Palackého 220, 588 13

Polná Ič: 029 70 287

generace vysočina 2019 ® Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Novotný fotograf